
Lindab zawarł przedwstępną umowę przejęcia firmy Ventia
Ventia jest dystrybutorem produktów technicznych z rocznym obrotem wynoszącym ok. 90 mln PLN i zatrudniającym około 60 pracowników. Firma została założona w 2009 roku i ma siedzibę w Warszawie. Właścicielami firmą są Dyrektor Generalny Bogdan Matusiak i Dyrektor Operacyjny Piotr Wiśniewski.
„Przejęcie Ventia znacząco wzmacnia i uzupełnia naszą pozycję na ważnym polskim rynku wentylacji”, mówi Ola Ringdahl, Prezes i Dyrektor Generalny Lindab. „Ventia ma silną pozycję wśród projektantów, a przejęcie jest ważnym krokiem w strategii Lindab mającej na celu zwiększenie sprzedaży produktów technicznych. Ponadto cieszę się, że właściciele będą kontynuować działalność jako część Lindab”.
Zakończenie transakcji podlega zatwierdzeniu przez Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po jej zakończeniu Ventia stanie się spółką zależną od Lindab Sp. z o.o.
„My w Ventia z niecierpliwością czekamy na możliwość stania się częścią Lindab, jednej z wiodących firm wentylacyjnych w Europie. Przejęcie jest korzystne dla naszych klientów i pracowników, a także stwarza nowe możliwości, oferując szerszą gamę produktów, które pomogą nam w dalszym rozwoju firmy i staniu się jeszcze silniejszym graczem na rynku”, mówi Bogdan Matusiak, CEO i jeden z właścicieli Ventia.
Więcej informacji o firmie Ventia można znaleźć na stronie: www.ventia.pl